e-gebelik.net Bize Ulaşın Anasayfam Yap Sık Kulananlara Ekle Soruları Cevaplıyor
   
Vitaminler , Mineraller Ve Detoks Beslenme
 


 

Detoks Gıdalar Hangileridir?
Detoks Besinler

 

 

Lif ve lifin bol bulunduğu gıda maddelerini, etkili bir detoks istiyorsanız, yemeklerinizle birlikte değil, yemek aralarında olmak kaydıyla bol miktarda ve düzenli tüketmelisiniz. Zira bu lifler sindirilmemelerine ve bu nedenle besin değeri taşımamalarına rağmen kolesterol, şeker, tuz, toksik radikal, alerjik madde, kanser yapıcı madde, doymuş yağ gibi metabolik hastalıklardan sorumlu olan zararlı maddeleri bağlar.

 Böylelikle kanser, kalp ve damar hastalıkları, kanser, alerji, Diyabet gibi önemli metabolik hastalıklara yakalanma riskiniz de azalmış olacaktır. Aynı lifler mide ve bağırsak boşluğunuzdaki toksik radikalleri yani iltihap yapıcı maddeleri de kendisine bağlayarak bu maddelerin bağırsaklardan emilimini engellemek sureti ile detoks etkisi yapar.

Detoks etkisi için özellikle ve düzenli tüketmeniz gerekli gıda maddelerinin başında kereviz gelir. Kerevizdeki fitalit adlı maddeler kolesterol fazlanızı safra asidine dönüştürür. Bu etki kerevizi son derece önemli kılar. Zira kolesterol damarlara yapışıp damar kireçlenmesi ve buna bağlı olarak yüksek tansiyon ve kalp ve damar hastalıklarına neden olmakla kalmaz. Aynı zamanda kendisi oksitlenerek toksik radikallere yani iltihap yapıcı maddelere dönüşmesi suretiyle iltihaplanmaya da neden olur. Zaten kendisinin neden olduğu damar kireçlenmesi, kalbi besleyen koroner damarların çapını daraltarak kalbin beslenmesini engelleyeceğinden dolayı, neticesinde görülebilecek bir kalp yetmezliği ile kanın iyice temizlenememesi ve buna bağlı bir iltihaplanma riski her zaman söz konusu olabilecektir. Bu nedenle kalbin sağlıklı çalışması iltihaplanmanın engellenmesi için bir numaralı parametredir. Bunun temini içinde damar kireçlenmesinin önlenmesi, bunun içinde kolesterolün kontrolü gerekir. Kerevizi bol tüketmelisiniz. Zira bu gıda maddesi ile kolesterolünüzü safra asitlerine dönüştürerek onun damar kireçlenmesi ve takibinde kalp ve damar hastalıkları ile iltihaplanmaya neden olmasını engellemiş olursunuz. Safra asitlerinizin artışı iltihaplanmayı engelleyecek gelişmelerden birisidir. Zira safra asitlerinin artışı ile bağırsağın çalışması hızlanır. Bağırsaklar ne kadar yeterli ve sağlıklı çalışırsa gıda maddelerini o kadar sağlıklı sindirecektir. Böylelikle kabızlık, basur ve hazımsızlık yani sindirememek şeklindeki sindirime ilişkin problemler de azalacaktır.

Kereviz gibi bol miktarda tüketmeniz gerekli bir diğer gıda maddesi de Enginar’dır. Enginarda bulunan peroksinitrit adlı madde peroksinitrit adlı iltihap yapıcı maddenin üretimini baskılamak suretiyle detoks etkisi gösterir. Enginar da kereviz gibi kolesterol fazlasını safraya dönüştürür. Böylelikle kalp ve damar hastalıkları ile sindirim hastalıklarına karşı korunma sağlar. Kalp ve damar hastalıkları ile sindirim rahatsızlıklarına karşı edinilen bu iki korunma ile iltihaplanma da baskılanır. Ancak her ki gıda maddesinin de safrayı artırması safra kesesi taşı olanlarda sorun yaratacaktır. Safra taşının yerinden oynaması gibi sakıncaların önlenmesi amacıyla her iki gıda maddesini de safra rahatsızlığı olanların tüketmemesi yararlı olacaktır. Her iki gıda maddesi de kan sulandırıcıdır. Aspirin, kumadin tablet kullananların kan sulandırıcı testleri rehberliğinde bu gıda maddelerini tüketmesi gerekir. Şayet kan sulandırma değerleri çok yüksek gelmiş, yani kanları fazla sulanmışsa bu gıda maddelerinin tüketilmemesi gerekir. Enginar ve kereviz özellikle çözünmez lif yönünden zengindir. Bu nedenle kolesterol, kanser yapıcı madde, toksik radikal, alerjik madde, şeker ve tuzun fazlası, doymuş yağ tüm bu zararlı maddeleri kendisine bağlayarak onların bağırsaklardan kana karışmasını engeller. Bu suretle pek çok metabolik hastalığa karşı korunma sağlamış olur.

Domates beta karoten adlı maddeler ve leukopen yönünden oldukça zengindir. Beta karoten maddeler karaciğerde en önemli antioksidant yani iltihaplanma baskılayıcı vitaminlerden A vitaminini sentezler. Yani domates A vitamini yönünden de zengin bir kaynaktır yorumlaması yapılabilir. A vitamini yağda eriyen vitaminlerdendir. Bu bakımdan domatesin A vitamini veya beta karotenlerinden daha çok yararlanmak istiyorsanız onu zeytinyağı,  ceviz, fındık, fıstık ile birlikte tüketmeye özen gösterin. Domates folik asit ve B6 yönünden de oldukça zengindir. Her iki vitamin de kolesterol kadar tehlikeli olan ve damar çeperlerinize yapışarak yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıkları ve bu gelişmeler neticesinde iltihaplanmaya neden olan homosistein’in azaltılmasında etkilidir. Ayrıca gebeliğin ilk üç aylık döneminde spina bifida riskinin engellenmesi açısından da son derece önemlidir. Domatesteki beta karotenler, folat, folik asit ve B6 vitaminleri ile leukopen kötü kolesterolünüzün düşmesine ve iyi kolesterolünüzün artmasına neden olur. Böylelikle sizi hem kalp ve damar hastalıklarına hem de iltihaplanmaya karşı korurlar.

Muz, domates ve elma. Bu üçlüyü hayatınız boyunca bol miktarlarda ve düzenli tüketin. Her üçünde de kolesterol ve kötü kolesterolünüzü düşüren flavon maddeler bol miktarda yer alır. Aynı maddeler toksik radikal üretimini baskılayarak detoks etkisi de gösterir. Her üç gıdada da A ve C vitaminleri bulunur. Her iki vitamin de toksik radikal üretimini baskılayarak  detoks etkisiyle yaşam kalitenizi yükseltir.

Kandaki şeker miktarınızın her zaman 70-140 mg/ml aralığında olmasına dikkat edin. Bu aralığın üzerindeki değerlerde yani kandaki şeker miktarı arttığında pek çok olumsuz gelişme ve iltihaplanma birbirini takip eder. Zira kanda artan şeker miktarını azaltmak amacıyla hücrelerden kana su geçişi başlar. Bu gelişme neticesinde hücreler su kaybetmeye başlar. Susuz ortamda hücreler enerji üretemez. Atıklarını boşaltamaz ve ölür. Hücre ölümlerine bağlı olarak doku ölümleri ve organ ölümleri başlar. Diyabet yani şeker hastalığı bu nedenle günümüzün en çok korkulan hastalıkları arasındadır. Kandaki şeker fazlası sadece bu olumsuz etkisi ile de sınırlı kalmaz. Şekerin fazlasının her zaman toksik radikale dönüşmesi potansiyeli vardır. Buna bağlı olarak kanda toksik radikal yani iltihap yapıcı madde miktarı artar. Kanda artan bu toksik maddelerin damar duvarına yapışmasıyla damar kireçlenmesi şekillenir. Buna bağlı olarak kalp ve damar hastalıkları kalbin yeterince sağlıklı çalışamamasına bağlı olarak kanın yeterli temizlenemeyişinden ise iltihaplanma şekillenecektir. Kısaca birbirine bağlı olumsuz gelişmeler, nihayetinde iltihaplanma ile sonlanacaktır. Şeker fazlası bir iltihaplanma etkenidir. Sadece Diyabete neden olması tehlikesinden dolayı değil, aynı zamanda iltihaplanmaya da neden olabileceğinden dolayı şekeri kanda daha az artıran gıda maddelerini bilmek ve onları ağırlıklı tüketmekle kan şekerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde hem Diyabet’e ve hem de iltihaplanmaya karşı korunma imkanı bulursunuz. Bu gıda maddeleri;

·                     Fasulye

·                     Nane

·                     Kırmızı pancar

·                     Salatalık

·                     Kabak

·                     Beyaz lahana

·                     Karnabahar

·                     Kereviz

·                     Ispanak

·                     Kuşkonmaz

·                     Brüksel lahanası

·                     Brokoli

·                     Pırasa

·                     Semizotu

·                     Kıvırcık

·                     Pazı’dır.

Mantar, gymnemic asit ve krom içerdiğinden dolayı kan şekerinizin düşmesinde etkili olan insülin hormonunuza hücrelerinizin daha çabuk cevap vermesini, ondan daha fazla etkilenmesini sağlar. Yani hücrelerin daha az miktardaki insülin’den daha fazla etkilenmesi ve bu sayede hücrelerin şekeri daha çabuk ve kolay kabul ederek tolere etmesi sağlanmış olur. Mantar bu etkisi ile kan şekerinin kontrolünde ve Diyabet’te son derece yararlı olan bir gıda maddesidir. Mantar gibi çemen (trigonella foenum graesum) da içerdiği trigonellin adlı maddelerle şekeri bağlayarak hem Diyabet hem de iltihaplanmaya karşı korunma sağlar. Bunun için günde bir çorba kaşığı çemen ununun bol su ile tüketilmesi yeterlidir.

 

                                 

                                                      Geri 


Beslenmenin temel bilgileri
Gebelikte ihtiyaç duyulan vitaminler
Multivitamin hapları
Detoks Gıdalar,Doğal Ürünler
gebelik hesaplama,adet hesaplama,
adet tarihi adeti öne alma adeti geciktirme

www.kurtajnedir.com

www.e-cinsellik.net

www.hpvtedavisi.com

www.e-jinekolog.com

www.kurtaj.info

www.genitalsigil.org

www.genitalsigil.net

www.kizlik-zari.net

www.kurtajrehberi.net

 

www.haftahaftagebelik.org

www.hpvmerkezi.com

www.hpvdernegi.com

 

 


 
e-gebelik.net
Site içi arama
   
  Erkekte Erken Boşalma İmpotans
Merak Edilen Cinsellik Kadın Hastalıkları Youtube Görüntleri Videoları Canlı Görüntü Yayın Tv Anı
Kadında Erkekte Eşcinsellik, Lezbiyenlik
Kadında masturbasyon, Erkekte masturbasyon
Hamile, Gebe Kalma İçin cinsellik,yöntemler tedaviler
İlk Gece ,Zifaf, Gerdek, Kızlıkzarı ve Cinsellik
Meme Kanseri, Ağrısı Teşhis Ve Tedavisi, (Kadın Hastalıkları Ve Doğum, Kadın Sağlığı Muayenesi)
Sezeryan (Sezaryen) Resmi, Görüntüsü,Youtube Sezaryen Videosu Görüntüsü Youtub Sezaryan video
Doğum Resimleri Görüntüleri Anı, Fiyatları Ücretleri Hastanesi, Fiyat Bilgileri, Ücretlendirme
Cinsel Uçuk Genital Herpes,Tedavi Edilmeli Mi Gerekli Mi Gereksiz Mi, Yapılmalı Mı? Olmalı Mı?Nasıl
Genital Siğiller, Genital Siğil Tedavisi Gardasil HPV Rahim Kanseri Aşısı Kondilom, HPV, Siğil Virüs
Bartolin Absesi, Bartholin Kisti Operasyonu
Vajina Mantar Enfeksiyonu, Akıntı Kaşıntı
Kadın Hastalığı Olarak Vajinal Akıntı
Sivilceler, Sivilce, Akne Tedavisi
Kadında Tüylenme, Tüy Artışı
Endometriozis Belirtileri Tanı Ve Tedavisi
Simir ( Pap Smear) Değerlendirilmesi, Cin 1, 2, 3, Ascus
Kolposkopi, Biopsi, Konizasyon Ve Kürtaş ücretleri, fiyatları, parası ve hastanesi
Kısırlık, Gebelik Ve Miyom, Myom Tedavisi
İdrar Kaçırma , Tutamama Ve Jinekolok Ameliyatı
Hamilelik, Gebelik ve Yumurtalık Kisti, Gebelik Hamilelik te Yumurtalıkta kist tedavisi
Çikolata kisti ,Endometriyoma Ve Endometriyozis,Çukolata kisti ameliyatı laparaslopi
Kadın Doğum Kanserleri ,Jinekolojik Kanser Tedavisi
Laparaskopi, Kist ve Kısırlık Tedavisi
Adet Hijyeni Ve Genital Bakım
Vaginismus Ve Vajinismus Tedavisi, Jinekolog Ve Kadın Doğum Uzmanı Muayenesi Adresleri
Jinekolojik Muayene Ve Jinekolog,Jinekolok seçimi nerede, nasıl , ücreti, fiyatı ve parası
G Noktası ve Orgazm,Vajina Estetiği, Labioplasti Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Ne şekilde Nerede
Memede fibrokistik hastalık
Kordon dolanması (fotoğrafları görüntüleri resimleri) youtube video, yutup vidyo görüntüsü anı
Yumurtalık kisti tanı ve tedavisi
Gebelikte uyku pozisyonu, Bebeğim Nasıl Rahat Eder?,Nasıl Daha Sağlıklı Olur?
Erkelerde dogum kontrol aşısı,Uygun Mu? Güvenilir Mi, Olmalı Mı,Ne Şekilde Nezaman Nasıl Takılır
Genital enfeksiyonlardan korunma yolları , Hamilelik Ve Gebelik Hijyeni Korunma Ne Şekilde Nasıl
Gebede , Hamilede Düşük tehdidi , Gebe Hamile Takibi Kontrolu , Belirtileri
Smear testi nedir ,ne zaman
Hormon yerine bitkisel tedavi
40 yaş üstü kadınlarda korunma, kimyasal gebelik, bozulmuş gebelik ve boş gebelik nasıl oluşur?
Rahim ağzında yara ,yakma dondurma lazer tedavisi, resim ve görüntü, youtube yutube video tv
Hızlı gebe kalmak için uygulamalar, hamilelik gebelik belirtileri ne olabilir? Hamile Ve Gebe Kalma
Adet düzensizliği şekilleri
Gebelikte Hamilelikte bulantı,kusma ,uyuşma, ödem , karıncalanma, mide yanması ,reflü belirtileri
Doğum kontrol hapları , Gebelikten Hamilelikten Korunma İstememe ,Yöntem
Miyom belirtileri ve tanısı ,myom tedavisi, nerede nasıl ne şekilde Ve ne zaman yapılır
Cinsiyet belirleme ,Seçimi Tayini, hamilelik ve gebelik öncesi cinsiyet seçme,Çin Takvimi
Sezeryan mı? Normal doğum mu? Sezaryen Görüntüleri Resimleri Canlı Anı Youtube Video Yutub
Gebelikte hamilelikte cinsel ilişki ve birleşme pozisyonları, güvenli mi? ne şekilde olmalı
Polikistik over sendromu nedir ? Ultrasonografi ,Kadın Sağlığı , Jinekoloji Ve Kadın Hastalıkları
Kızlık zarı muayenesi, Kızlık zarı hakkında bilgiler
 
  Hafta hafta gebelik, ay ay hamilelik gebelik, gün gün gebe hamile takibi muaynesi ve tetkikleri
Gebelerde Hamilelerde Cinsel İlişki İle Geçen Hastalıklar, Gebelik,Hamilelik Enfeksiyonları
Gebe Hamile Muayenesi Takibi, Ne zaman, Nasıl, Ne Şekilde Yapılır, Gebelik Hamilelik Doğum takibi
Kürtaj Hapı, Düşük İlacı, kürtaj yapan doktorlar hastaneler klinikler, sık kürtaj, ard arda kurtaş
Genetik Danışma,Perinatolojik İnceleme nerede nasıl ne şekilde hangi hastane doktor klinikte yapılır
Ağrısız doğum, Epidural Anestezi, Doğum Anı, Sezeryan Anı, Sezaryan Anı, Sezaryen Anı Video
Spiral (Ria) Yöntemi İle Korunma, (Kadın Hastalıkları Ve Doğum) Kadın Sağlığı Merkezi Muayenesi
Lohusalık (Loğusalık), Üstüne Görme, Üste Görme, Doğum Sonrası Kürdaj ( Kurtaj, Kurdaj,Kürdaş)
Sünnet, Yenidoğan Sünneti, Doğum Sonrası Sünnet Ve bebek bakımı
Gebelik (Hamilelik) Takvimi, Gebelik Hesaplayıcıları, Hamilelik Hesaplayıcıları Hesaplayıcısı Hamile
Ne Zaman Gebe, Nasıl Hamile Kalabilirim?
Spermiogram, Sperm Bozukluğu Kısırlık Tetkikleri,Kısırlık Tedavisi (Kadın Hastalığı Ve Jinekoloji)
Varikosel Ameliyatı, Tedavisi
Çocuk İsteği ,Sık Sorulan Sorular
Erkekte Kısırlık, Erkek Kısırlığı
Tüp Bebek, İVF, Mikroenjeksiyon, Yumurtalama Takibi ,Aşılama Yöntemleri, Kısırlık Tedavisi
Aşılama,İui, Kısırlık Tedavisi
Kısırlık, Bebek İsteği Tetkikleri
Kadınlarda Kısırlık Nedenleri
Detoks Beslenme,Uzun Sağlıklı Yaşam
Vitaminler Genel Bilgi, Diyet (Diet) yapma
Osteoporos, Kemikerimesi Ve Beslenme
Osteoporoz, Kemik Erimesi, Menapos Ve Kadın Hastalıkları Takibi Bitkisel Doğal Tedavi
Menopozda Kanama Kürtaj, Ne Zaman, Nasıl Ne Şekilde -- Youtube Videoları, Görüntüleri Resimleri
Menapozda Cinsel Yaşam , Cinsellik beslenme ve spor, Kadın Hastalığı Ve Jinekoloji
Kadın Sağlığı ,Unutkanlık, Alzheimer Bunama Hastalığı ve Menepoz
Menopoz , Menapoz Nedir
Cinsel İsteksizlik, Soğukluk, Hamilelik Gebelik Ve Cinsel İsteksizlik
İktidarsızlık, İmpotans, Sertleşme Bozukluğu
Bebek ve Cinsiyeti Kız mı,erkek mi? Hamilelik Gebelik Ve Cinsiyet Merağı, Ne Zaman Kaçıncı Hafta
Gebe kalma korkusu şehir efsaneleri
Genital Siğiller ,HPV Aşısı Ve Kanser
Miyomlarda yeni bir tedavi yöntemi resimleri youtube video vidyo görüntüleri görüntüsü izle
Anne karnında müzik
Suda doğum ,youtube video canlı görüntüleri, youtub vidyo görüntüsü ve canlı anı,nasıl nerede, kim
Doğumda, Sezeryanda ( Sezaryen , Sezaryan) Kordon Kanı
Seasonale ,yeni korunma yöntemi
Vajina Estetiği Ve Cinsellik
 

Yakında e-jinekolog.com sitemizde
doğum, ameliyat youtube video
RESİMLERİ
FOTOĞRAFLARI
VİDEOLARI
GÖRÜNTÜLERİ

solmenu.jpg
anasayfa
Hafta Hafta Gebelik Gebeliğe Hazırlık
Gebelik
Gebelikte Beslenme
Doğum
Doğum Loğusalık ve Bebek
Aile Planlaması Yöntemleri
Genel Jinekoloji
Yumurtalık Kistleri
Rahim sorunları
Rahim ağzı sorunları
Hormon Bozuklukları
Hormon Bozuklukları Genital Enfensiyonlar Hormon Bozuklukları
Meme
Cinsel Sorular
Menepoz - Osteoporoz
Otomatik_Hesaplayicilar
   

! Yasal Uyarı !

www.kurtaj.info

www.genitalsigil.net

Google Plus +